מאמרים

לימוד הדרכת טיולים- סיורים בתל אביב ועד אירופה הקלאסית

ישנם סוגים של לימודים המאפשרים לקחת את התחביב שלכם צעד אחד קדימה ולהפוך אותו למקצוע ופרנסה של ממש. לימודי הדרכת טיולים עונים על ההגדרה ומאפשרים לאלו שטיולים בדמם להמשיך לטייל גם בשעות העבודה. ניתן להשתלב בלימודי הדרכת טיולים בארץ ובחו"ל ובלימודי הדרכת קבוצות, ליווי קבוצות וכיוצא בזה. להלן 60 שניות על הלימודים כך שמי שמעוניין להגשים את חלומו להדריך במסגרת סיורים בתל אביב או באירופה הקלאסית יוכל לקדם זאת כשבידו מידע מקדים.

מגוון אפשרויות הלימוד

לימודי הדרכת טיולים כוללים מגוון נושאים וקורסים, לרבות ידיעת הארץ, הכרת הארץ, גיאוגרפיה, ארכיאולוגיה, הכרת ארץ היעד (ביעדים בחו"ל), לימודי שפה, תרבות, דת, כישורי הדרכה והוראה, תקשורת בקבוצה וניהולה, אמנות ואדריכלות, מסלולי טיולים בישראל, מסלולי טיולים ביעדים נבחרים בחו"ל כמו אירופה וארצות הברית, הכנת תיק הדרכה, כל נושא הבטיחות בטיול, ניהול כספים, כללי אתיקה ועוד. כך שבעצם, הדגש בקורס בלימודים הוא מעבר להדרכה עצמה גם להקנות ידע נרחב בתרבות היעד התיירותי, האקטואליה וההיסטוריה. במרבית המקומות, הלימודים כוללים בנוסף לחומר התיאורטי וההרצאות בכיתה גם תרגולי הדרכה וסיורים בשטח.  

הדרכת טיולים בארץ ובחו"ל

במרבית המקרים הלימודים נחלקים לשניים: הדרכת טיולים בארץ והדרכת טיולים בחו"ל. לימודי הדרכת טיולים בחו"ל כוללים תכנים המתייחסים להפעלת הקבוצה, ארגון וניהול, הדרכה מותאמת לקבוצות,  בטיחות הקבוצה, עזרה ראשונה, מסלולי טיולים בהתאם ליעדים השונים, אנגלית ברמה תיירותית ועוד.

המשך מאמר